Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module
Joomla

Pierwsza sprawa to wybranie przeglądarki internetowej w której będziemy tworzyć naszą stronkę. Oczywiście jeśli chcecie robić to dobrze, to ściągnijcie przynajmniej 3 przeglądarki ja mam u siebie Mozille Firefox (to podstawa, wyjaśni dlaczego w dziale użyteczne programy), Google Chrom i nieszczęsnego Internet Explorer. Każda przeglądarka działa inaczej i ma swoje zalety i wady. Bezkonkurencyjna jest w tym przypadku Mozilla, na której wszystko działa bez zarzutów. Chrom nie zawsze widzi wszystkie moduły, a IE jest strasznie oporne na prawidłową pracę. Dlatego jeśli chcecie, aby strona wyglądała dobrze na wszystkich przeglądarkach, to konfigurujcie Joomle za pomocą IE. Wszystkie inne przeglądarki dadzą sobie świetnie radę.

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na stworzenie własnej www jest skorzystanie z systemów zarządzania treścią takich jak WordPress, Drupal, czy Joomla. Są to program, które ułatwia zarządzanie bazami danych na stronach www i mają gotowe moduły ułatwiające wstawianie grafiki, filmów i skryptów. Aktualna stronka jest stworzona przy użyciu standardowych szablonów. Nie interesuje się tworzeniem stron www, wole programowanie i lutowanie (co nie oznacza, że tego nie potrafię). Dlatego nie traciłem czasu na stworzenie własnego szablonu css. Większość tego co można sobie wymarzyć odnośnie wyglądu stronki było już kiedyś zrobione i udostępnione, dlatego szkoda czasu na tworzenie czegoś własnego. My tworząc stronę musimy tylko potrafić modyfikować stworzone szablony i dostosowywać je do naszych celów.

Na końcu artykułu zamieszczam kurs z którego uczyłem się obsługi joomli.

logo

 

A oto co można zrobić za pomocą Joomli w kilka godzin, ściągając tylko i wyłącznie gotowe moduły. W taki sposób nawet największy laik potrafi wstawić fleshowe, filmy, kalendarze itp wstawki na swoją stronę. Dzięki systemowi zarządzania treścią w łatwy sposób sami będziecie mogli dodawać nowe artykuły i zarządzać swoją stroną.

http://manometry.co

http://domaxokna.pl

http://avrkwiat.nstrefa.pl/elektr

Jak  już zrobicie własną stronę, to należy zwiększyć jej szanse na znalezienie jej w wyszukiwarce. Jest to tzw. pozycjonowanie strony.

Czym jest pozycjonowanie?

Najłatwiej wyjaśnić to na przykładzie. Wpisując hasło avrkwiat w google wyskoczą wam wszystkie strony na których jest takie słowo. Jako, że avrkwiat jest dosyć unikalnym słowem, to zostanie wyświetlona dość mała liczba tych stron i moja strona będzie pewnie na pierwszym miejscu. Wpisując słowo "kurs" nie znajdziecie mojej strony, ponieważ jest wiele innych stron na których także występuje te słowo, a liczba wyszukanych haseł znacznie się zwiększy. To na której pozycji wyświetli nas google, to właśnie pozycjonowanie.

Jak zwiększyć naszą pozycję w google dla interesujących nas haseł?

1) Płatna:

Najprostszym i jedynym skutecznym sposobem jest wykupienie konta AdSens w google. Gdy już mamy takie konto, to wybieramy interesujące nas hasła i ustalamy cenę za jedno kliknięcie na nasz link. Po wpisaniu hasła w google nasze strony będą na pierwszych pozycjach w google w takich żółtych ramkach. Oczywiście za każde klikniecie z unikalnego IP musimy płacić, dlatego ta metoda mi się nie podoba.

2) Bezpłatna:

Aby zwiększyć pozycję w google należy najpierw dowiedzieć się od czego zależy pozycja. Sam algorytm pozycjonowania jest utajniony, ale metodą doświadczalną wiadomo co wpływa, a co nie wpływa na pozycję .

- Pozycja w google nie zależy od meta tagów. Dawno temu meta tagi używane były do indeksowania i pozycjonowania stron, ale nie teraz. Stronka zindeksuje się bez tego wcześniej czy później, jak nie wierzycie to sprawdźcie :) (ja sprawdzałem).

- Aby zwiększyć pozycję strony należy wybrać nazwę strony (domenę) zgodną z profilem naszej strony oraz istotnym hasłem. Czyli jeśli prowadzimy firmę z korepetycjami w Grudziądzu, to najlepiej wybrać domenę typu www.korepetycje-grudziadz.pl

- Istotnym czynnikiem zwiększenia pozycji w google jest ilość unikalnych osób oglądających naszą stronę. Ten współczynnik można monitorować za pomocą googleAnalytic instalując dodatek do joomli.

- Najważniejszym czynnikiem jest ilość stron, które mają link do naszej strony. Im więcej stron ma nasz link tym lepiej, ponieważ będziemy wyżej w google. Problem polega na tym, jak namówić innych do wklejenia linku do naszej strony? Odpowiedź jest prosta. Istnieją strony (katalogi stron), na których można udostępnić swoją stronę.

Firmy które oferują pozycjonowanie strony mają po prostu bazę takich stron. Jeśli sam znajdziesz taką stronę to się dopisz nie ważne, czy jest to księga gości czy inne forum. Twój link na ich stronie, to wyższa pozycja.

Najlepiej zacząć od FaceBooka i youtube. Dodanie linków do tych stron znacznie zwiększa ruch na naszej stronie. Google boty będą nas indeksować, tworzyć jakieś odnośniki itp. Dlatego wszystkie firmy są także na facebooku. Oczywiście ta sama zasada tyczy się youtube, z tym wyjątkiem, że filmy żyją własnym życiem. Ludzie je udostępniają na swoim stronach komentują itp, co zwiększa ruch na stronie i zwiększa naszą pozycję.

A teraz dodam kilka stron z katalogami firm, które na pewno wam się przydadzą (niektóre strony wręcz wymagają tego, aby umieszczać ich linki na swoich stronach):

Katalog stron seo

http://seomebtech.pl/

http://wspolczynnik.pl/

http://katalogwww24.pl/

I link do linków z katalogami:

http://katalogwww24.pl/kategoria,57,1,0,bezplatne.php

Jak widzicie firmy pozycjonujące strony dodają tylko strony do katalogów firm. Chcesz mieć wysoką pozycje szukaj takich stron i dodawaj linki :). O to cała filozofia.

 


 

Adresy: