Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module
Ulubione Gry

Dużą rolę w moim życiu odgrywały gry komputerowe. Bardzo lubię gry RPG i Multiplayer. Jedną z najlepszych gier RPG jest Skyrim, a jak ktoś lubi RPG SciFi, to MassEffec2. Aktualnie z FPS pogrywam w PlanetSide 2, HeroesAndGenerals i NosGoth. Jak ktoś chce pograć ze mną na Steam, to zapraszam konto Makwiatkow.

Ostatnio nie mam za wiele czasu na granie, bo wciągnąłem się w tworzenie własnych gier. Moje prace można obejrzeć na moim kanale. Grę tworzę na silniku UnrealEngine, do którego stworzyłem specjalny dział. Projekty można obejrzeć na YT: https://www.youtube.com/watch?v=lNwLCqJ7N38

Sporo czasu spędziłem na WolfTeam, którą można ściągnąć z http://pl.wolfteam.aeriagames.com/. Filmy z gry można znaleźć powyżej.

Postanowiłem także opisać najfajniejsze gry w które grałem. Wtedy nie liczyła się super grafika tylko "grywalność", taką grą jest na pewno UFO"Terror from the deep".

ufo

Była to najlepsza z wielu wersji UFO. Polecam tę grę młodym graczom, którzy myślą, że w grę bez akceleratora 3D ,2GB RAM'u i dwu rdzeniowego procesora nie da się grać. Gra jest bardzo rozbudowana i łączy wiele wątków. Jest to połączenie RPG ze strategią ekonomiczną. Ostatnio powstała OPENSourc'owa udana odsłona tej gry, lecz jeszcze jest ona w powijakach. Bardzo cenię sobie takich ludzi, którzy potrafią bawić się tym czym się interesują, a swoją pasją dzielą się z innymi. Jest też komercyjna odsłona tej gry, ale niestety bardzo nieudana. Link do wersji darmowej podałem poniżej. Drugą grą wartą uwagi jest Cyvilizacja 2.

civ

Dlaczego właśnie ta część, a nie najnowsza z wypasioną grafiką? Odpowiedź jest prosta, druga część to po prostu kontynuacja pierwszej wersji. Wszytko to co nie udało się w pierwszej wersji zostało poprawione i rozbudowane. Grafika w porównaniu do pierwszej wersji także uległa znacznej poprawie. Gra oferuje wiele możliwości i kilka sposobów zakończenia rozgrywki. Na przykład poprzez zniszczenie wszystkich przeciwników, albo wysłanie statku kolonizacyjnego na inną planetę.

Dlaczego jest to moja ulubiona gra strategiczna? Ponieważ jest to jedyna gra, która przypomina politykę w realnym świecie.Jeśli ktoś zastanawiał się co dają różne ustroje gospodarcze i dlaczego wybuchają wojny, to ta gra w prosty sposób to wyjaśnia. A mianowicie jeśli twoje państwo jest słabsze od sąsiada i nie wprowadzasz reform, żeby to zmienić, to z czasem twój sąsiad zagarnie to co do ciebie należy. Ale to co mnie najbardziej bawiło w tej grze, to poziomy trudności. Jeśli ktoś chociaż raz przeszedł tę grę na poziomie God lub Knight, to wie o czym mówię. Moją ulubioną taktyką na te poziomy trudności to obserwacja wydarzeń XX wieku. O dziwo to co się działo w krajach bloku wschodniego po upadku komunizmu jest najlepszą metodą na przejście tej gry na najwyższych poziomach trudności. Na takim poziomie nie wystarczy zbudować armie i zniszczyć przeciwnika, ponieważ przeciwnik ma takie bonusy do obrony, że sforsowanie miasta jest praktycznie niemożliwe. Pomysł na przejście tej gry przyszedł mi sam po przeczytaniu książki Kazimierza Poznańskiego "Wielki przekręt", w której opisane są losy polski po upadku komunizmu. Nasi dyplomaci z teczkami pełnymi pieniędzy przypominają tych opisanych w książce, dlatego tak bardzo podoba mi się ta gra.

fallout

Następną grą wartą uwagi jest Fallout2, który w ostatnich latach został przerobiony na grę online przez rosyjskich programistów i został nazwany FOnline. Gra przenosi nas do postnuklearnego świata w którym liczy się tylko spryt i siła. Jest to gra w której najważniejsze są takie parametry naszego bohatera jak inteligencja, percepcja i charyzma bez których dalsza gra staję się bardzo uciążliwa. Brak inteligencji skutkuje tym, że nie można nawiązać dialogu z poszczególnymi osobami, a tym samym nie możemy wykonywać większości misji. Oprócz tego inteligencja wpływa na ilość punktów które się dostaje co level, a tym samym na to jak nasz bohater potrafi się przystosować do brutalnego świata. Tak jak w poprzednich grach druga część gry jest dużo lepsza od swojego pierwowzoru, ponieważ poprawiono błędy i ulepszono wszystko czego brakowało w pierwszej części.

Od momentu, gdy internet stał się bardzo powszechny moimi ulubionymi grami stały się gry online. W szczególności MMoRPG'i, ale także inne RPG, w których można było pograć z innymi ludźmi. Największą zaleta takich gier jest kontakt z innymi ludźmi i poprzez rywalizacje odkrywanie nowy zalet danej gry.

diablo

Jedną z najlepszych takich gier było Diablo i Diablo 2. Nie był to jeszcze MMoRPG, ale miało wszytko to  co mogło się podobać graczom. Największą zaletą tej gry było tworzenie postaci na tysiące różnych sposobów. Poprzez łączenie unikalnych przedmiotów oraz słów runicznych można było uzyskać naprawdę nietypowe postacie. Np. czarodziejka bijąca jako niedźwiedź z aurami elektrycznymi i obniżającymi odporności, barbarzyńca wilkołak oraz wiele innych.

ultima

Pierwszym MMoRPG w jakiego grałem była oczywiście Ultima. Jej największą zaletą był łatwy kod udostępniony dla ludzi. Powstało wiele darmowych serwerów, na których hobbyści oskryptowali własne światy i tworzyli własne rozgrywki. W tej grze mogłeś zostać kowalem, krawcem, magiem,  wojownikiem, wampirem i wilkołakiem. Można było kupić sobie własny dom i całe życie lepić garnki, ale można było także stawiać czoła złym potworom i zostać dzielnym wojownikiem.

wow

Ostatnim MMoRPG'em w jakiego grałem był World of Warcraft, później trochę w Star Wars Old Republic. Gra była naprawdę niezła i wciągająca. Jak ktoś się nudzi i ma dużo czasu to polecam. Na arenach pvp jest niezła zabawa, a jak ktoś nie lubi rywalizować, to można zawsze iść na rajdy.