ADT Eclips i SDK Android

Jeśli zainstalowaliście zintegrowane środowisko ADT, to macie ułatwioną sprawę, ponieważ cały eclips jest już konfigurowany pod Andorida, wy możecie sobie doinstalować dodatki odpalając i przykładowe kody SDK Manager. Ja mam telefon HTC Desire z Androidem 2.2, dlatego doinstalowałem sobie tylko przykłady na tego Androida.

Aby stworzyć pierwszy program, tak jak w poprzednim artykule wystarczy kliknąć New Android Application i ustawić parametry projektu. Dla mojego HTC będzie to Android 2.2 tak jak na obrazku poniżej:

Następnie wybieramy next ->next ->next itd. IDE stworzy nam kompletny projekt z Napisem Hello World i graficzną templatką (plik activity_main.xml) do której możemy dorzucić przyciski, checkBox'y itp. Całość wygląda tak:

Teraz wystarczy tylko dodać urządzenie z Androidem 2.2 (może to być wirtualne, albo podłączyć można telefon tak jak wcześniej). Aby dodać wirtualne urządzenie należy kliknąć na ikonkę AVD i stworzyć nowe urządzenie tak jak na obrazku poniżej:

Mając już wirtualne urządzenie wystarczy je podpiąć do projektu. Klikamy zielone kółko z białym trójkątem i wybieramy Run Configuration. Teraz wystarczy podpiąć wirtualnego Androida do naszego projektu:

i oczywiście w target wybrać maszynę AVD dla projektu:

Teraz można się cieszyć napisem Hello World, ale można także zmienić tekst w na jakiś inny w pliku string.xml:

Projekt powinien wyglądać tak:

Jak widać wszystko wykonuje się dużo łatwiej niż za pomocą zwykłego Eclipsa, dlatego w dalszej części będę korzystał tylko z ADT.