Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module
Raspberry Pi wstęp

Raspberry Pi jest komputerem jedno układowym tak samo jak DevKit8000, ale tworzony jest przez hobbystów. Jego cena jest 5 razy mniejsza niż zestawu Devkit8000, dlatego postanowiłem bliżej przyjrzeć się temu projektowi. Swojego Raspberry Pi zamówiłem ze strony http://electropark.pl/zestawy-startowe/2576-raspberry-pi-model-b-5901002576003.html i wtedy był to jedyny sklep oferujący te komputery. Aktualnie można zakupić ten komputer także w kamami http://www.kamami.pl/index.php?ukey=product&productID=196694

Jeśli zestaw okaże się tak dobry jak go opisują na stronie http://www.raspberrypi.org, to myślę, że takie komputery wyprą na dobre mikroprocesory nie mających MMU. Przecież dużo łatwiej jest skonfigurować gotowy system operacyjny jakim jest Linux niż konfigurować RTOS'a, dlatego cały swój wolny czas poświęcę na Linux'a, ponieważ myślę, że jest to przyszłość elektroniki i informatyki.

Można także zajrzeć na bloga Jeremy'iego, który opisuje swoje projekty bardzo ułatwiające start z tą maszyną:

http://jeremyblythe.blogspot.com/2012/05/raspberry-pi-webcam.html

Aktualnie ludzie pracujący w Electropark'u mają tworzyć forum, które ułatwi start z Raspberry. Będzie można się tam wymieniać swoimi doświadczeniami i nawiązywać kontakty z ludźmi bawiącymi się takimi zestawami. Dlatego jeśli chcecie zacząć zabawę z systemami wbudowanymi, to jest to najlepszy czas. Ja oczywiście także będę opisywał swoje projekty na mojej stronie i dzielił się zdobytą wiedzą. Mam nadzieje, że coraz więcej osób przyłączy się do tej zabawy.