Szybki start

W artykule o kompilacji jądra pokazałem jak zrobić to samemu. Oczywiście kupując płytkę DevKit8000 nie musicie nic robić samemu. Ponieważ wszystkie przykłady dla danych systemów są dostępne w katalogu Linux/demo/ nas interesuje dystrybucja Angstrom, którą macie umieszczoną w katalogu Linux\demo\angstrom. Wystarczy stworzyć na karcie SD 2 partycje, pierwsza to FAT32 (rozruchowa na którą należy wgrać 3 pliki) i druga EXT3 (z dystrybucją linuxa). Robimy to tak samo jak pokazałem w poprzednim artykule. Po odpaleniu systemu powinna się ukazać strona startowa dzięki której stworzycie użytkownika:

Pamiętajcie, że należy podpiąć myszkę i klawiaturę zanim zamontujecie system. Pamiętajcie także, że musicie podłączyć myszkę i klawiaturę do gniazdka mini USB lub przez rozdzielnik USB dostarczony w zestawie. Ja nie miałem problemu, bo mam myszkę i klawiaturę bezprzewodową która wymaga 1 USB.

Teraz możecie się cieszyć graficznym systemem na waszym ARM'ie. System automatycznie łączy się z internetem posiada wszystkie niezbędne aplikację itd. W sumie to nie zauważycie różnic pomiędzy systemem na waszym PC, a na minikomputerze. O to przykład:

Teraz wiecie jak samemu zmienić system na tablecie. Niestety ta wersja systemu zaczyna się psuć jak zaczynamy doinstalowywać dodatkowe pakiety. Dlatego polecam wersję konsolową.