Witaj świecie

Pierwszy program ma standardowo wyświetlać napis Hello World. Wiec tworzymy nowy projekt Android Na Android 2.2. Nazwa jaka tam się podoba powinniśmy uzyskać taki efekt.

Po naciśnięciu finish otrzymacie surowy pusty projekt (hello World zostanie oddane automatycznie), aby go teraz uruchomić odpalmy zielony trójkąt, lub kliknijmy drugim przyciskiem na projekt i wybierz RunAs->Android Application tak jak to jest na poniższym obrazku.

Oczywiście wystąpi błąd ponieważ nie zadeklarowaliśmy emulatora (wirtualną maszynę), w której to będziemy odpalać nasze projekty (jeśli masz słabego kompa, to będzie strasznie muliło). Wciśnij więc YES i dodaj urządzenie jakie tylko chcesz ja dodałem takie:

Ważne jest aby target był taki sam jak w projekcie. Czyli jeśli piszesz aplikację na Androida 2.2 to emulator musi także być na Androida 2.2 albo wyższego. Emulator otwiera się na słabych kompach coś koło 8min. Więc raz odpalony niech już zostanie, albo kupcie sobie telefon z Androidem i testujcie bezpośrednio na nim.

Po odpaleniu powinniście dostać taki efekt:

Jeśli na ekranie nie macie takiego efektu tylko menu Androida, to stwórzcie nowy projekt i spróbujcie jeszcze raz.